Google Site Kit

Google Site Kit dla WordPressa

Od końca października dla wszystkich użytkowników WordPressa udostępniono narzędzie Google - Site Kit. Czym jest narzędzie i dlaczego niebawem będzie to "must have" każdego WordPressowca?

Site Kit – wszystko w jednym miejscu

Z końcówką ubiegłego miesiąca Google poinformowało, że Site Kit dołączyło do oficjalnych wtyczek, które można ściągnąć z repozytorium WordPressa za darmo. Wtyczka ta umożliwia konfigurowanie kluczowych usług Google, uzyskiwanie informacji o tym, jak użytkownicy znajdują i korzystają z Twojej witryny, dowiesz się także jak zarabiać na swoich treściach. Dla uszczegółowienia do czego służy wtyczka Site Kit, przedstawia ona w jednym panelu dane z następujących narzędzi Google:

  • Google Analytics – chodzi o zbieranie wszystkich najważniejszych danych dotyczących statystyk osób odwiedzających naszą witrynę,
  • Google AdWords – monitorowanie i uruchamianie reklam głównie w wynikach wyszukiwania Google,
  • Google Search Console – kombajn od amerykańskiego potentata, który gromadzi dane na temat wyszukiwać w wyszukiwarce, błędów indeksowania, błędów w wersji mobilnej strony, linków zewnętrznych i wiele więcej,
  • Google Page Insight – mierzenie prędkości ładowania naszej strony internetowej.

Na WordCamp EU w Berlinie w czerwcu 2019 roku Google przedstawiło Site Kit jako wersję zapoznawczą dla programistów. Dzięki tysiącom specjalistów IT, którzy testowali narzędzie Google oficjalnie przedstawiło narzędzie kompletne do monitorowania wartości naszej witryny pozbawione błędów i skonfigurowane także pod mniej zaawansowanych użytkowników.

Jakie dane dla właścicieli stron?

Zestaw narzędzi Site Kit ułatwia właścicielom WordPress’ów zrozumienie, jak radzi sobie ich strona i jak działać, by przyciągnąć większą ilość użytkowników. Dla właścicieli stron www, Site Kit oferuje:

Wygodny i łatwy dostęp do odpowiednich statystyk bezpośrednio na pulpicie WordPress. Narzędzia oszczędzą Twój czas – zobaczysz najważniejsze informacje zaraz po zalogowaniu.

Informacje o różnych produktach – Google Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, AdSense – są połączone w jeden, intuicyjny pulpit nawigacyjny. 

Dodatkowo, Dzięki Site Kit bardzo szybko skonfigurujesz najważniejsze narzędzia Google, bez konieczności edycji kodu źródłowego.

Świetne narzędzie dla programistów

Jako webmaster  dzięki Google Site Kit otrzymasz zagregowane informacje o produktach Google, pokazywane w panelu, do którego Twoi klienci  mają łatwy dostęp. Nie ma potrzeby kopiowania danych z wielu produktów, aby tworzyć raporty dla klientów.

Statystyki wydajności witryny i zalecenia dotyczące ulepszeń pochodzą bezpośrednio od Google – Twoi klienci będą otrzymywać najnowsze najlepsze praktyki zalecane przez produkty Google.

SZYBKI KONTAKT