Strona dla małych i średnich firm

Strona dla małej i średniej firmy. O czym pamiętać?

Niezależnie od tego, czy jest to sklep internetowy czy firma restauracyjna, posiadanie strony internetowej umożliwi zarówno firmie, jak i jej klientom korzystanie ze wspólnej platformęy do interakcji. Wiele czynników ma wpływ na projektowanie i rozwój strony internetowej dla małych firm, a w tym artykule omówimy najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać podczas projektowania stron dla małych i średnich firm.

  1. Prostota i niepowtarzalność

Każda popularna obecnie witryna ma minimalistyczny design, jest pozbawiona bałaganu i obfituje w puste białe przestrzenie. Powodem tego jest to, że ludzie nie lubią czytać wielu tekstów, a ogromne ilości tekstu na całej stronie nakłaniają ich do zamknięcia karty. Na stronach, na których można używać zdjęć, ilustracji i filmów, musi być jak najmniej tekstu. Treści nie muszą oznaczać tylko słowa, ponieważ blogi mają być miejscem, w którym można publikować większość swoich filmów lub podcastów. Prosta konstrukcja jest obecną modą w projektowaniu stron internetowych, a jeśli chcesz nadać stronie wyjątkowego charakteru, możesz wybrać innowacyjne funkcje projektowania stron internetowych, takie jak strony OnePage, które należy przewijać w dół w sposób ciągły. Istnieje tysiące sposobów, aby projekt strony internetowej dla małych firm był wyjątkowy i świeży dla odwiedzających. Należy tylko umiejętnie z niego skorzystać.

  1. Obrazy, infografiki i filmy

Jak pisaliśmy wcześniej, treść nie musi być w pełni werbalna, a użytkownicy online są aktywni w poszukiwaniu treści, które można szybko uchwycić, popijając filiżankę kawy lub podczas podróży komunikacją miejską. Obrazy są łatwiejsze do przyswojenia i zapamiętania w porównaniu z tekstami. Jeśli chcesz prezentować statystyki lub liczby, możesz skorzystać z kreatywnych infografik lub ilustracji, aby przedstawić te same dane zamiast długich, nudnych akapitów. Wideo to kolejny rodzaj treści, który musi zawierać projekt strony internetowej dla małych firm. Niezależnie od tego, czy jest to wideo referencyjne lub wideo wyjaśniające dla jednego z twoich produktów lub usług, ludzie lubią oglądać filmy, a wiadomość, którą chcesz przekazać innym, zostanie skutecznie dostarczona w ciągu 5 minut. Wysokiej jakości obrazy, które są optymalnie skompresowane, wysokiej jakości filmy, które są kręcone przy użyciu dobrych aparatów i nowoczesne, minimalistyczne i modne ilustracje – to elementy, o których musi pamiętać każdy projektant strony internetowej.

  1. Prezentacja

Niezależnie od tego, czy jesteś firmą zorientowaną na produkt, czy firmą zorientowaną na usługi, B2B lub B2C, strona internetowa jest idealną platformą do prezentacji Twojego produktu / usługi za pomocą jasnych opisów i wysokiej jakości zdjęć. Strony internetowe można dostosować do swoich upodobań w przeciwieństwie do mediów społecznościowych, co daje większą swobodę prezentowania swoich produktów w wybrany przez Ciebie sposób. Upewnij się, że prezentacja została wykonana prawidłowo, tylko dla ważnych produktów / usług i że absolutnie nie ma przesycenia ani duplikowania treści. Skompresuj obrazy zachowujące wysoką rozdzielczość, aby mieć pewność, że szybkość ładowania strony nie zostanie zmieniona. Jeśli jesteś sklepem internetowym, prezentacja staje się głównym aspektem projektowania witryn dla małych firm.

  1. Przyjazność dla użytkownika

Nawigacja jest jednym z głównych aspektów ignorowanych przez większość projektantów stron internetowych. Projektując mapę witryny, układ strony i nawigację, należy zawsze upewnić się, że projektowanie witryn dla małych firm odbywa się z perspektywy użytkownika, a nie projektanta. Jeśli strona internetowa nie jest łatwa do zrozumienia, użytkownicy będą rozczarowani i często opuszczą stronę. Dla małych firm to ogromna strata, bo taki użytkownik prawdopodobnie już nigdy nie trafi na tą witrynę. Ponadto  większość użytkowników uzyskuje dostęp do Internetu za pomocą smartfonów, upewnij się więc, że Twoja witryna jest mobilna, aby prawidłowo wyświetlać się na ekranach wszystkich rozmiarów.

  1. O nas i dane kontaktowe

Najlepszym sposobem na upowszechnienie swojej działalności jest ustanowienie wiarygodności i poinformowanie klientów, kim jesteś i jak chętnie wchodzisz w interakcje z klientami. O nas i strony kontaktowe, które są najbardziej podstawowymi stronami witryny dla małych firm, można uczynić wyjątkowymi i ciepłymi dzięki innowacyjnym treściom, ciepłemu językowi, kojącym kolorom i wszelkiego rodzaju efektownym dodatkom.

SZYBKI KONTAKT