Teksty pod SEO

Jak długi powinien być tekst pod SEO?

„Tworzę witrynę internetową dla mojego Klienta z firmy XYZ. Ile wyrazów powinna mieć każda podstrona?”. To typowe pytanie zadawane przez kogoś, kto jest:
A) Nowy w e-commerce lub
B) Nigdy wcześniej nie pracował z niezależnymi freelancerami, lub
C) Nie rozumie podstawowych zagadnień SEO i uważa Google za złodziei, lub
D) Wszystkie powyższe.

Z mojego kilkunastoletniego doświadczenia wynika, że prawdopodobnie D) Wszystkie powyższe. Oczywiście jest wielu ludzi, którzy zadają podobne pytanie. Co najważniejsze nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Co może być tak trudne w określaniu liczby słów na danej podstronie? Odpowiedź na powyższe pytanie staje się jeszcze bardziej skomplikowane, jeśli popatrzymy na wszystkie nasze działania SEO. Ale od początku.
Treść Twojej witryny stanowi fundament budowania każdej strategii SEO wdrożonej w Twojej firmie. SEO to coś, co napędza popularne strony internetowe, więc ogólnie im więcej wartościowej treści na Twojej stronie, tym wyżej znajdzie się ona w wynikach wyszukiwania.

Różne odpowiedzi z różnych źródeł mogą nieźle namieszać. Według Searchengineland dłuższa treść – ponad 1000 słów – pomaga witrynom wyświetlać się w wynikach wyszukiwania. Forbes twierdzi, że najlepsze rozwiązanie to średnio 600–700 słów. Forbes nazywa również „słabymi” witryny zawierające mniej niż 300 słów na stronę i argumentuje to „standardami Google”. Określenie najlepszej strategii dotyczącej tworzenia treści na stronę www dla content marketingu jest trudne, ale w wielu wypadkach także mylące. Postaram się jednak sprawić, że zidentyfikowanie najlepszej strategii dla Twojej witryny będzie choć ciut łatwiejsze.

Optymalna liczba słów dla rankingów SEO

Brakuje jasnej zasady co do całkowitej liczby słów na stronie, mającej na celu uzyskanie najlepszych wyników SEO.
Ilość treści zależy od:
1. rodzaju działalności,
2. Złożoności tematu, który chcesz poruszyć oraz
3. Jakość przygotowanej przez Ciebie treści

Rodzaj biznesu

Firmy, które chcą publikować informacje o kluczowych usługach i filozofii swojego działania, muszą opracować treść, która będzie wyjaśniała oba zagadnienia. Na przykład lekarze i dentyści powinni wyjaśnić jak najwięcej aspektów zabiegu, który przeprowadzają czy metod leczenia. Pacjenci chcą dowiedzieć się o tym, co i ch czeka i najlepiej, aby te informacje znajdowały się na jednej stronie. Firma zajmująca się budowlanką lub fotograf będzie częściej polegać na zdjęciach. Ludzie chcą widzieć jakie realizacje zostały już wykonane i czego mogą się po danym fachowcu spodziewać.

Złożoność

Treść witryny powinna odpowiadać na pytania klientów. Nasycenie słowami kluczowymi w treści jest ważna dla SEO, więc upewnij się, że treść jest dokładna i odpowiada na poszczególne zagadnienia. Wielu właścicieli firm publikuje treści, mówiące o tym, co robią tam, gdzie powinni wyjaśniać proces, który czyni ich firmę wyjątkową i odpowiadć na pytania klientów.

Jakość

Niezależnie od długości tekstu, powinieneś skupić się na jego jakości. Nie dodawaj “wodolejstwa” ani tekstu wypełniającego, aby uzyskać magiczną liczbę słów. Napisz, co jest potrzebne, aby pomóc potencjalnym klientom zrozumieć twoje usługi i odpowiedzieć na ich kluczowe pytania. Nie „kopiuj” treści z innych witryn. Google wie, kiedy to robisz, i widzi to jako tzw. duplicate content, co wpłynie na twoją stronę.

Podsumowując

Zalecane jest publikowanie treści zawierającej minimum 300 słów na stronie. Pamiętaj, aby opracować treść dla każdej strony internetowej indywidualnie i wiedz, że niektóre strony mogą zawierać tylko 300 słów, bo tyle treści wyczerpuje wszystkie tematy, podczas gdy inne mogą przekraczać ich 1000. Najważniejsze, by każdą witrynę potraktować indywidualnie. To jedyny gwarant Twojego sukcesu w Internecie.

SZYBKI KONTAKT