Sklep internetowy? Jakie rozwiązanie wybrać?

Platforma e-commerce może być jedną z najważniejszych inwestycji dla Twojego biznesu. Niekoniecznie musisz rozbić bank, aby wykorzystywać rozwiązanie, które robi to, czego potrzebujesz, a jednocześnie jest skalowalne i umożliwia przyszły rozwój. Zanim wybierzesz właściwą dla siebie platformę e-commerce (a możliwości jest obecnie wiele), zadaj sobie kilka podstawowych pytań, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Wielu początkujących przedsiębiorców, którzy chcą wyjść ze swoimi towarami i usługami do Internetu, często w obawie o kwestie techniczne, z którymi mogliby sobie nie poradzić przy indywidualnym szablonie, korzysta z gotowych platform jak Prestashop czy Shoper. Takie rozwiązania rzeczywiście przy niskim budżecie oraz niewielkim zaawansowaniu technicznym osoby, która sklep będzie obsługiwać jest rozwiązaniem logicznym. Niestety, gotowe rozwiązania zazwyczaj mają to do siebie, że są obarczone wieloma ograniczeniami. Każdy dodatek czy moduł zazwyczaj jest płatny, co może spowodować wzrost kosztów obsługi sklepu. Co więcej, w przypadku takich platform musimy opłacać miesięczny abonament. Jeśli zdarzy nam się obsuwa, sklep automatycznie przestanie istnieć w sieci, będzie niedostępny dla Klientów, a to oznacza, że nie zarobimy ani złotówki.

Osobiście, swoim Klientom polecam stworzenie sklepu internetowego za pośrednictwem platformy WooCommerce WordPressa. Może koszt utworzenia takiego sklepu jest większy, ale w jego ramach nie mamy żadnych ograniczeń. Mnogość wtyczek i innych spersonalizowanych rozwiązań powoduje, że możemy utwworzy sklep dokładnie taki, jaki sobie za planowaliśmy. Co więcej, nie ma tu żadnych miesięcznych abonamentów i ograniczeń. Naszym jedynym wkładem jest opłacenie hostingu i domeny, plus oczywiście własna praca w celu ulepszenia treści i prezentacji produktów.

Jeśli są Państwo zainteresowani utworzeniem sklepu online, zapraszam serdecznie do kontaktu.

SZYBKI KONTAKT